Styl coastal grandmother

Coastal Grandmother – trend, który podbił Tik Toka, pokochały kobiety na całym świecie

Klasyczne, proste ubrania wykonane z najlepszej jakości tkaniny. Jasna, pastelowa paleta barw. Celebrowanie chwili, proste przyjemności i skupianie się na życiu tu i teraz. Tak w kilku słowach można opisać styl „Coastal Grandmother”, czyli babci z wybrzeża, który został spopularyzowany dzięki tiktokerce Lex Nicoleta.

Jak wygląda Coastal Grandmother?

Na początku sprawdźmy, jak Coastal Grandmother opisuje sama Lex Nicoleta. Zobacz jej film na Tik Toku.

Mamy więc proste, dobre życie w pięknym, drewnianym domu usytuowanym na amerykańskim wybrzeżu. Dom urządzony jest w charakterystycznym stylu: rustykalne meble w jasnych kolorach, duża otwarta kuchnia, w której Coastal Grandmother gotuje proste i aromatyczne potrawy, bazujące na warzywach z własnego ogródka.

Nie można też pominąć stylu babci z wybrzeża. Ten jest prosty i bezpretensjonalny, nie mylić z niedbałym. O nie, wręcz przeciwnie – ubrania są najwyższej jakości, ponadczasowe, eleganckie i doskonale skrojone.

Inspiracją są bohaterki i tło filmów Nancy Meyers, takich jak „Lepiej późno niż później” czy „To skomplikowane”.

Nie trzeba być babcią, po 60-tce ani mieć domu nad brzegiem oceanu, aby być Coastal Grandmother. Ten styl pasuje kobiecie w każdym wieku.

Co Coastal Grandmother powinna mieć w szafie?

Garderoba nadmorskiej babci składa się z ubrań bardzo dobrej jakości, wykonanych z naturalnych materiałów, próżno szukać w niej poliestru czy akrylu. Dominują len, bawełna, wełna, jedwab.

Kolorystyka jest neutralna, stonowana i ponadczasowa. Przeważają jasne ubrania: beżowe, białe, kremowe, waniliowe, szarości, błękity, jasne brązy.

Kroje luźne, swobodne, oversizowe, klasyczne, niekrępujące ruchów. To ubrania, które się nie starzeją i nie mają wieku, świetnie wyglądają na 20-,40- i 60-latce.

Akcesoria, które będą przydatne to rybacki kapelusz (w którym brzegiem morza spacerowała Diane Keaton w filmie), słomkowy kapelusz, wakacyjny pleciona torba, wygodne sandały, klasyczne okulary przeciwsłoneczne, złota lub srebrna delikatna biżuteria.

Ubrania Coastal Grandmother:

 • Wełniany beżowy pleciony sweter
 • Biała koszula lniana
 • Koszula w biało-niebieskie paski
 • Luźne białe/beżowe spodnie z lnu
 • Jasne spodnie szwedy
 • Białe/beżowe spodnie rybaczki
 • Szary/beżowy/kremowy kardigan
 • Biały/beżowy/szary golf
 • Proste, jasne podkoszulki
 • Biała sukienka
 • Wygodne, skórzane sandały
 • Białe trampki
 • Stylowe baleriny

Coastal Grandmother często stawia na total look, ubierając się od stóp do głowy w jeden kolor. Stosuje zasadę mniej znaczy więcej, dzięki czemu jej styl jest stonowany, klasyczny i ponadczasowy. Mniej dodatków, ale lepszej jakości – jeśli biżuteria, to dyskretna, jeśli okulary to proste, bez zdobień, jeśli pasek to skórzany i z dyskretną klamrą.

Styl Coastal Grandmother a Kapsułowa Garderoba

Nietrudno w stylu Coastal Grandmother odnaleźć punkty wspólne z Kapsułową Garderobą. Babcia z wybrzeża opiera się wszelkim modom, nie podąża za trendami, nie zmienia zawartości szafy co sezon. Jej klasyczne i proste ubrania łatwo ze sobą zestawiać, a styl opiera się na ponadczasowych krojach i kolorach.

Poniżej prezentujemy kilka stylizacji, które pokochałabym każda Coastal Grandmother. Bazują one na garderobie kapsułowej, w myśl której z mniejszej ilości, ale klasycznych ubrań można stworzyć znacznie więcej stylizacji niż z przypadkowych, kupowanych pod wpływem aktualnych trendów.

Tagi: Brak tagów

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczono *.